Nasıl Başladık?

Taze ve katkısız gıdaların her geçen gün daha çok önem kazandığı günümüz şartları bir tarafta dururken, bir tarım cenneti olan ülkemizin mevcut iklim zenginliği de göz önüne alındığında özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlarımızın taze gıda ihtiyacından yola çıkarak yeni bir hizmet geliştirme zarureti doğmuştur.

Yapılan pek çok bilimsel araştırmanın sonuçlarına göre taze meyve ve sebzelerin tüketilmesi, kansere yakalanma ve kanserden ölme riskini azaltmak için önemli bir sebep..

Bu ne demek? Bu özellikle ıspanak, brokoli, karnabahar, turp vb. gibi sebzelerin güçlü antikanser özelliklerinden dolayı bolca tüketilmesi ancak taze bir şekilde tüketilmesi demek?

Bu ne demek? Kırmızı renkli meyvelerin bolca tüketilmesi ancak taze bir şekilde tüketilmesi demek oluyor…

Özellikle sebzeler kısmında bahsi geçen sebzelerin belirli bileşenlerinin yumurtalık, prostat, akciğer ve meme kanseri hücrelerini kültür ortamında öldürdüğü yapılan araştırma kayıtlarında mevcuttur.

Ayrıca başka bir çalışmada da mesane kanseri olan hastalarda brokoli yemenin hayatta kalma oranlarını yükselttiği kaydedilmiştir.

Neden Tazelim?

Bu noktadan hareketle özellikle kırsaldan, köy yaşamından uzak, doğal beslenme koşullarına sahip olamayan, stres ve kirlilik altında yaşayan, taze meyve ve sebzeye ulaşma noktasında problem yaşayan büyük şehir insanlarımızın bu problemine çözüm oluşturmak adına tazelim.com büyük katkı sağlayacaktır.

Tazelim.com bu artan ihtiyacı karşılamak için faaliyetlerine başlamıştır. Yakın zamanda son tüketici piyasasında taze ve katkısız, doğal etiketli ürünlerle görüşmek üzere…